Dakkapel 3 meter kosten: en wat kost 2 meter?

Bijgewerkt op 21 oktober 2026, gecontroleerd op 15 oktober 2026 door Team Dakkapelkiezen · Zo werken wij

In het kort: Een dakkapel van 3 meter kost € 7.000 tot € 9.800 inclusief plaatsing, en 2 meter € 6.500 tot € 9.000 (Trustoo, 13-08-2026). Op deze pagina lees je ook wat een dakkapel van 2 meter kost. Zo zie je of een smallere dakkapel echt veel scheelt.

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Wat kost een dakkapel van 3 meter inclusief montage?

SoortPrijs 3 meterBron
Dakkapel (prefab)€ 7.000 – 9.800Trustoo (13-08-2026)
Kunststof dakkapel (gemiddelde marktprijs)€ 4.000 – 6.000Dakkapellen Modulair (14-08-2026)
Prefab dakkapel (vanaf-prijs)vanaf € 7.595Benelux Dakkapellen (31-07-2026)

Alle bedragen zijn inclusief plaatsing. De bronnen zeggen niet bij elke tabel of de btw is inbegrepen. Zie het dus als richtprijs.

Kosten dakkapel 2 meter inclusief montage

SoortPrijs 2 meterBron
Dakkapel€ 6.500 – 9.000Trustoo (13-08-2026)

Dit bedrag is inclusief plaatsing (Trustoo, 13-08-2026).

Een dakkapel van 2 meter geeft volgens Trustoo ongeveer 2 tot 3 m² extra leefruimte. Trustoo geeft ook een rekenvoorbeeld voor een eenvoudige kunststof prefab dakkapel van 2 meter. Trustoo noemt dit zelf indicatief:

OnderdeelBedrag
Materiaal€ 5.000
Montage€ 1.800
Afwerking binnen€ 400
Dakbedekking€ 250
Afvoer dakpannen€ 150
Totaal€ 7.600

2 of 3 meter: scheelt dat veel?

Minder dan je misschien denkt. Bij Trustoo is de ondergrens voor 2 meter € 6.500 en voor 3 meter € 7.000. Dat is € 500 verschil voor een meter extra breedte. Trustoo legt uit dat vaste kosten bij een bredere dakkapel over meer meters worden verdeeld. Daardoor wordt de prijs per meter lager. Kijk ook naar dakkapel 4 meter als je twijfelt over de breedte. Meer manieren om te besparen lees je bij hoe houd je een dakkapel goedkoop.

Is maatwerk bij 3 meter duurder dan prefab?

Een prefab dakkapel wordt in een fabriek gemaakt en daarna in één keer op je dak geplaatst. Een dakkapel op maat wordt op je dak gebouwd of speciaal voor jouw dak gemaakt. Volgens Trustoo (13-08-2026):

UitvoeringPrijs 3 meter
Prefab€ 7.000 – 9.800
Maatwerk€ 9.500 – 13.000

Prefab past volgens Trustoo bij een dakhelling van 25 tot 55 graden en heeft vaste maten. Maatwerk past bij elke helling. Lees meer op prefab dakkapel.

Bekijk alle breedtes en materialen, met de kosten die er vaak bij komen.

Heb je een vergunning nodig?

Aan de achterkant van je huis mag een dakkapel vaak zonder vergunning. Dan moet hij aan alle regels voldoen (artikel 2.29 Besluit bouwwerken leefomgeving, iplo.nl):

  • De dakkapel heeft een plat dak.
  • Hij is maximaal 1,75 meter hoog, gemeten vanaf de voet.
  • De onderkant zit meer dan 0,5 meter en minder dan 1 meter boven de dakvoet.
  • De bovenkant zit meer dan 0,5 meter onder de nok.
  • De zijkanten zitten meer dan 0,5 meter van de rand van het dakvlak.

Aan de voorkant beslist je gemeente. Controleer altijd bij je gemeente of via het Omgevingsloket wat voor jouw huis geldt. Lees meer op dakkapel vergunning.

Voor wie is 3 meter niet geschikt?

  • Wil je vooral veel ruimte voor weinig geld? Een meter breder kost bij Trustoo maar € 700 meer aan de ondergrens (3 meter € 7.000, 4 meter € 7.700; 13-08-2026).

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Veelgestelde vragen

Wat kost een dakkapel van 3 meter (300 cm)?

Trustoo (13-08-2026) noemt € 7.000 – 9.800. Dakkapellen Modulair (14-08-2026) noemt € 4.000 – 6.000 voor kunststof. Benelux Dakkapellen (31-07-2026) noemt voor prefab een prijs vanaf € 7.595. Inclusief plaatsing.

Hoeveel kost een kleine dakkapel van 2 meter?

Trustoo (13-08-2026) noemt € 6.500 – 9.000. Benelux Dakkapellen (31-07-2026) noemt voor prefab een prijs vanaf € 6.695.

Hoeveel ruimte geeft een dakkapel van 2 meter?

Volgens Trustoo ongeveer 2 tot 3 m² extra leefruimte.

Is maatwerk bij 3 meter veel duurder?

Ja. Trustoo (13-08-2026) noemt € 9.500 – 13.000 voor maatwerk, tegen € 7.000 – 9.800 voor prefab.

Wat kost een dakkapel van 2,5 meter (250 cm)?

Slimster noemt voor 2,5 meter € 8.000 (prefab) en € 8.500 (traditioneel), inclusief btw (25-07-2025). Homedeal komt voor een kunststof dakkapel van 2,5 meter uit op ongeveer € 6.500 inclusief plaatsing (21-01-2026).

Bronnen:; slimster.nl/dakkapellen/dakkapel-prijzen (25-07-2025); homedeal.nl/prijsgidsen/dakkapel-prijzen (21-01-2026).

Je mag naar deze pagina linken of hem delen.

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Team Dakkapelkiezen