Dakkapel 5 meter kosten: prijzen op een rij

Bijgewerkt op 21 oktober 2026, gecontroleerd op 15 oktober 2026 door Team Dakkapelkiezen · Zo werken wij

In het kort: Een dakkapel van 5 meter kost € 8.500 tot € 11.300 inclusief plaatsing (Trustoo, 13-08-2026). Maatwerk kost € 12.500 tot € 18.000. Op deze pagina zie je de prijzen per bron, het verschil tussen prefab en maatwerk en welke kosten er vaak nog bij komen.

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Wat kost een dakkapel van 5 meter?

SoortPrijs 5 meterBron
Dakkapel (prefab)€ 8.500 – 11.300Trustoo (13-08-2026)
Kunststof dakkapel (gemiddelde marktprijs)€ 8.000 – 10.000Dakkapellen Modulair (14-08-2026)
Prefab dakkapel (vanaf-prijs)vanaf € 8.895Benelux Dakkapellen (31-07-2026)

Alle bedragen zijn inclusief plaatsing. De bronnen zeggen niet bij elke tabel of de btw is inbegrepen. Zie de bedragen dus als richtprijs. Wat jij betaalt hangt af van je dak, het materiaal en de afwerking.

Is maatwerk bij 5 meter duurder dan prefab?

Een prefab dakkapel komt kant-en-klaar uit de fabriek en wordt in één keer geplaatst. Een dakkapel op maat wordt op je dak gebouwd of speciaal voor jouw dak gemaakt. Bij 5 meter is het prijsverschil groot (Trustoo, 13-08-2026):

UitvoeringPrijs 5 meter
Prefab€ 8.500 – 11.300
Maatwerk€ 12.500 – 18.000

Maatwerk heb je bijvoorbeeld nodig als je dak een helling heeft die niet past bij prefab. Volgens Trustoo past prefab bij een dakhelling van 25 tot 55 graden. Maatwerk past bij elke hellingshoek en geeft je meer vrijheid in het ontwerp. Lees meer op prefab dakkapel.

Wat kost 5 meter per meter?

Een bredere dakkapel kost in totaal meer, maar per meter wordt hij goedkoper. Trustoo (13-08-2026) zegt dat vaste kosten dan over meer meters worden verdeeld. Een rekenvoorbeeld met de laagste prijs van Trustoo:

BreedteLaagste prijs (Trustoo)Per meter
5 meter€ 8.500€ 1.700

De bedragen per meter hebben we zelf uitgerekend. Vergelijk ook dakkapel 4 meter en dakkapel 6 meter.

Bekijk alle breedtes en materialen, met de kosten die er vaak bij komen.

Heb je een vergunning nodig voor 5 meter?

Aan de achterkant van je huis mag een dakkapel vaak zonder vergunning. Dan moet hij wel aan alle regels voldoen (artikel 2.29 Besluit bouwwerken leefomgeving, iplo.nl):

  • De dakkapel heeft een plat dak.
  • Hij is maximaal 1,75 meter hoog, gemeten vanaf de voet.
  • De onderkant zit meer dan 0,5 meter en minder dan 1 meter boven de dakvoet.
  • De bovenkant zit meer dan 0,5 meter onder de nok.
  • De zijkanten zitten meer dan 0,5 meter van de rand van het dakvlak.

Voor een dakkapel van 5 meter betekent dit dat je dakvlak breder moet zijn dan 6 meter. Aan de voorkant beslist je gemeente. Controleer altijd bij je gemeente of via het Omgevingsloket wat voor jouw huis geldt. Meer lees je op dakkapel vergunning.

Voor wie is 5 meter niet geschikt?

  • Is je dakvlak 6 meter of smaller? Dan voldoet hij niet aan de regels voor vergunningvrij bouwen aan de achterkant (art. 2.29 Bbl, iplo.nl).

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Veelgestelde vragen

Wat kost een dakkapel van 5 meter (500 cm)?

Trustoo (13-08-2026) noemt € 8.500 – 11.300. Dakkapellen Modulair (14-08-2026) noemt € 8.000 – 10.000 voor kunststof. Benelux Dakkapellen (31-07-2026) noemt voor prefab een prijs vanaf € 8.895. Inclusief plaatsing.

Wat kost een dakkapel van 5 meter op maat?

Volgens Trustoo (13-08-2026) € 12.500 – 18.000.

Zit de btw in de prijs?

Dat staat niet bij elke tabel in de bronnen. Vraag het na bij je offerte.

Hoe lang duurt het plaatsen?

Een prefab dakkapel wordt volgens Trustoo (13-08-2026) doorgaans in een dag geplaatst. Maatwerk duurt volgens Trustoo twee tot vijf dagen. Lees meer op dakkapel plaatsen.

Wat kost een dakkapel van 5 meter per meter?

Homedeal noemt bij 5 meter ongeveer € 1.950 per strekkende meter, tegen € 2.200 bij 4 meter (19-05-2025). Hoe breder de dakkapel, hoe lager de prijs per meter.

Bronnen:; homedeal.nl/dakkapel/dakkapel-5-meter (19-05-2025).

Je mag naar deze pagina linken of hem delen.

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Team Dakkapelkiezen