Dakkapel 4 meter kosten: wat betaal je in 2026?

Bijgewerkt op 21 oktober 2026, gecontroleerd op 15 oktober 2026 door Team Dakkapelkiezen · Zo werken wij

In het kort: Een dakkapel van 4 meter kost € 7.700 tot € 10.400 inclusief plaatsing (Trustoo, 13-08-2026). Je krijgt er een flink stuk extra ruimte en daglicht mee op zolder. Op deze pagina lees je wat de bronnen noemen, waar het verschil in prijs vandaan komt en welke kosten er vaak nog bij komen.

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Wat kost een dakkapel van 4 meter?

We gebruiken drie prijsoverzichten. Elk overzicht gebruikt eigen gegevens. Daarom verschillen de bedragen een beetje.

SoortPrijs 4 meterBron
Dakkapel algemeen (prefab)€ 7.700 – 10.400Trustoo (13-08-2026)
Kunststof dakkapel (gemiddelde marktprijs)€ 7.000 – 9.000Dakkapellen Modulair (14-08-2026)
Prefab dakkapel (vanaf-prijs)vanaf € 8.195Benelux Dakkapellen (31-07-2026)

Alle bedragen zijn inclusief plaatsing. De bronnen zeggen niet bij elke tabel of de btw is inbegrepen. Zie de bedragen dus als richtprijs. Je echte prijs hangt af van je dak, het materiaal en wat je kiest voor de afwerking.

Is maatwerk bij 4 meter duurder dan prefab?

Een prefab dakkapel wordt in een fabriek gemaakt en daarna in één keer op je dak gezet. Een dakkapel op maat wordt op je dak gebouwd of speciaal voor jouw dak gemaakt. Volgens Trustoo (13-08-2026) is er bij 4 meter een groot verschil:

UitvoeringPrijs 4 meter
Prefab€ 7.700 – 10.400
Maatwerk€ 11.000 – 15.000

Maatwerk is dus duurder. Trustoo noemt als voordeel dat maatwerk bij elke hellingshoek past en dat je alles zelf kunt bepalen. Een prefab dakkapel past volgens Trustoo bij een dakhelling van 25 tot 55 graden en heeft vaste maten. Lees meer over het verschil op prefab dakkapel.

Bekijk alle breedtes en materialen, met de kosten die er vaak bij komen.

Is 4 meter iets voor jou?

Twijfel je over de breedte? Kijk dan ook naar de prijs van een smallere of bredere dakkapel:

Trustoo (13-08-2026) zegt dat een bredere dakkapel in totaal meer kost, maar dat de prijs per meter lager wordt. Dat komt doordat vaste kosten over meer meters worden verdeeld.

Heb je een vergunning nodig?

Aan de achterkant mag een dakkapel vaak zonder vergunning, als hij een plat dak heeft en aan nog vier maatregels voldoet (artikel 2.29 Besluit bouwwerken leefomgeving, iplo.nl). Eén daarvan: de zijkanten zitten meer dan 0,5 meter van de rand van het dakvlak. Voor een dakkapel van 4 meter betekent dat: je dakvlak moet breder zijn dan 5 meter. Aan de voorkant beslist je gemeente. Controleer altijd bij je gemeente of via het Omgevingsloket wat voor jouw huis geldt. Meer uitleg vind je op dakkapel vergunning.

Voor wie is 4 meter niet geschikt?

  • Is je dakvlak 5 meter of smaller? Dan voldoet een dakkapel van 4 meter niet aan de regels voor vergunningvrij bouwen aan de achterkant (art. 2.29 Bbl, iplo.nl).

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Veelgestelde vragen

Wat kost een dakkapel van 4 meter (400 cm) gemiddeld?

Volgens Trustoo (13-08-2026) € 7.700 – 10.400. Dakkapellen Modulair (14-08-2026) noemt € 7.000 – 9.000 voor kunststof. Benelux Dakkapellen (31-07-2026) noemt voor prefab een prijs vanaf € 8.195. Alle bedragen zijn inclusief plaatsing.

Is een dakkapel op maat van 4 meter veel duurder?

Ja, volgens Trustoo (13-08-2026) kost maatwerk bij 4 meter € 11.000 – 15.000. Prefab kost € 7.700 – 10.400.

Hoe lang duurt het plaatsen?

Trustoo (13-08-2026) zegt dat een prefab dakkapel doorgaans in een dag wordt geplaatst. Bij maatwerk of een lastige situatie duurt het volgens Trustoo twee tot vijf dagen.

Wat kost een dakkapel van 4 meter per meter?

Trustoo rekent bij 4 meter gemiddeld € 1.925 tot € 2.600 per meter, inclusief btw (13-08-2026). Homedeal noemt ongeveer € 2.200 per strekkende meter (19-05-2025).

Bronnen:; homedeal.nl/dakkapel/dakkapel-5-meter (19-05-2025).

Je mag naar deze pagina linken of hem delen.

Vraag een gratis prijsindicatie aan

Gratis en vrijblijvend. Je aanvraag gaat naar één dakkapelspecialist. Wij kunnen daarvoor een vergoeding ontvangen.

Team Dakkapelkiezen